Spadochron ratowniczy SK-94 występuje w kolorze szarym lub czerwonym. Ale na specjalne życzenie klientów zarówno pokrowiec, jak i torba transportowa mogą zostać wykonane zgodnie z indywidualnym projektem odbiorcy. Nasi Klienci szybują więc ze spadochronem w kropki lub z Odznaką Dywizjonu Bombowego 300.

Plecowy spadochron ratowniczy SK-94 przeznaczony jest do wykonywania skoków ratowniczych z samolotów, śmigłowców i balonów. Spadochron ten posiada miękki pokrowiec o małej grubości, co znacząco zwiększa komfort jego użytkowania w czasie długich lotów. Brak wystających elementów umożliwia w razie awarii szybkie opuszczenie statku powietrznego.

Małe gabaryty i masa predysponują go do wykorzystania przez pokładowych członków załóg statków powietrznych, wykonujących czynności pokładowe (np. wyrzut ładunków).

Zastosowanie zewnętrznego pilocika wyrzucanego sprężyną skraca czas otwarcia spadochronu.

Pokrowiec i trzypunktowa uprząż stanowią integralny element spadochronu. Zastosowanie regulacji długości głównych taśm uprzęży pozwala dostosować ją do wzrostu użytkownika, co znacznie podnosi komfort użytkowania.

System zapinania uprzęży oferowany jest w czterech wersjach.

Plecowy spadochron ratowniczy SK-94 eksploatowany jest przez jednostki Wojska Polskiego, Aerokluby, oraz użytkowników indywidualnych w kraju i zagranicą.

W sprawie personalizacji spadochronu prosimy o kontakt z działem handlowym pod adresem email: handlowy@air-pol.com.pl